Wysyłka 24h | Darmowa dostawa od 180 zł

Lawenda w kosmetykach naturalnych

lawenda w kosmetykach naturalnych

Czy znacie kogoś, komu zapach lawendy jest obojętny? Wśród moich znajomych są tacy, którzy ją uwielbiają albo nie. To specyficzny zapach, a ja osobiście mam z nim tylko dobre skojarzenia i kocham lawendę pod każdą postacią.

Zapach lawendy – poza tym, że jak ogólnie wiadomo odstrasza mole – ma działanie kojące i relaksujące. Może relaks i odpoczynek w społeczeństwie moli nie są zjawiskiem ogólnie pożądanym… Jeśli jednak tak jak ja, jesteście fanami lawendy, to zachęcam do skorzystania z jej dobroczynnych właściwości.

Lawenda działa ochronnie i naprawczo. Posiada właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że zwalcza wolne rodniki tlenowe. To są tacy jegomości, których ogólnie nie lubimy, ponieważ przyspieszają nam procesy starzenia. Lawenda dodana do kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, nada im cudownego blasku, a hydrolaty czy kremy doskonale sprawdzą się przy skórze wrażliwej i dojrzałej.

Ponadto lawenda ma właściwości wiruso- i bakteriobójcze, a także przeciwgrzybicze, dlatego może występować np. jako składnik dezodorantów w kremie. A gdy bardzo Was swędzi bąbel – po ugryzieniu komara lub osy, to jego okolice też sobie możecie posmarować preparatem z lawendą, bo ta roślina działa kojąco nie tylko zmysły, ale także i skórę.

To jak będzie z tą lawendą?
HOT OR NOT?

Zobaczcie jakie kosmetyki naturalne z lawendą proponuje Wam Skład Piękna 🙂

Źródła:

Poprzedni artykuł
Kosmetyki w koszyku, mydłom butelka, gąbka - Freepik.com

Co to za Cosmos?

Następny artykuł
kartka ze znakiem recykling na tle natury

Kosmetyki naturalne i organiczne - rodzaje certyfikatów