Wysyłka 24h | Darmowa dostawa od 180 zł

Mydło Aleppo: Tajemnicze dary zdrowia

Naturalne mydło Aleppo, kosmetyki natiralne Najel

Mydło Aleppo to prawdziwa perełka w dziedzinie pielęgnacji skóry, wywodząca się z tradycji wytwarzania sięgającej wieków. To naturalne mydło, które powstaje w wyniku mieszania oliwy z oliwek i oleju laurowego. Jego właściwości sprawiają, że jest doskonałe dla wielu rodzajów skóry, a także skutecznym środkiem w jej leczeniu. Ważną rolę odgrywają tutaj proporcje składników. W zależności od stężenia oleju laurowego, mydło z Aleppo można wykorzystać przy pielęgnacji skóry suchej, a nawet tej z problemami jak atopowe zapalenie skóry (AZS) czy egzema.

Sięgając po mydło Aleppo, trzeba wiedzieć jak je stosować. Początkowo jego używanie może wysuszać skórę, dlatego warto sięgać po nie tylko raz dziennie.

Jak dobrać mydło Aleppo do swojej skóry?

5-10% zawartości oleju laurowego – dla skóry wrażliwej i suchej. Jest to bardzo delikatny produkt. Mydło Aleppo z najniższymi stężeniami oleju laurowego może być także stosowane w codziennej pielęgnacji skóry kobiet w ciąży czy niemowląt.  Olej laurowy ma właściwości łagodzące, co sprawia, że mydło może być używane nawet przez osoby z egzemą czy łuszczycą.

10-20% jest odpowiednie dla cery mieszanej i normalnej, która wymaga zarówno nawilżenia, jak i oczyszczenia. Mydło Aleppo z umiarkowanym stężeniem oleju laurowego złagodzi suchość, a jednocześnie pomoże w regulacji nadmiaru sebum.

Mydła ze stężeniem oleju laurowego powyżej 30% są już przeznaczone dla skóry suchej, wrażliwej i problematycznej. Szczególnie skóry reaktywnej czyli takiej, która jest podrażniona, popękana, mocno reaguje np. na zmiany temperatury, swędzi i piecze.

40% i więcej -to mydło o najsilniejszych właściwościach antybakteryjnych i przeciwwirusowych, co sprawia, że jest skuteczne w pielęgnacji skóry tłustej oraz w zwalczaniu trądziku. Olej laurowy może pomóc w redukcji zaskórników i regulacji wydzielania sebum.

Do czego używać Mydło Aleppo?

To bardzo dobry środek czyszczący, dlatego może być używany jako pianka do golenia, maseczka oczyszczająca do twarzy, szampon do włosów i do walki z łupieżem. Nadaje się również do mycia dzieci i niemowląt oraz do regularnego mycia twarzy raz dziennie, a nawet do prania delikatnych tkanin. Odpowiednio stosowane i nienadużywane może znacząco poprawić wygląd skóry.

Dodatkowe korzyści wynikające ze stosowania mydła Aleppo

Antyoksydacyjne działanie oliwy z oliwek, która dostarcza skórze cennych antyoksydantów, zwalczając wolne rodniki i opóźniając procesy starzenia.

Regeneracja i odbudowa skóry. Mydło Aleppo pomaga w regeneracji skóry, poprawiając jej elastyczność i wygląd.

Naturalna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Olej laurowy tworzy delikatną barierę na skórze, chroniąc ją przed działaniem szkodliwych substancji z otoczenia

źródło: https://www.najel.net/

Zobacz pozostałe kosmetyki naturalne z certyfikatami marki Najel.

Poprzedni artykuł
Ekologiczne kosmetyki jesienna pielęgnacja

Jesienna pielęgnacja - jakie składniki powinny zawierać Twoje kosmetyki

Następny artykuł
Naturalny dezodorant z certyfikatem, dezodorant w kostce, dezodorant w kremie, bez aluminium, bez sody oczyszczonej, Urtekram, Eubiona, purirte, lamazuna

Naturalne dezodoranty: zalety, składy i moje doświadczenia